Open Water Diver

Kurs Open Water Diver (PADI) tzw. „OWD” jest najpopularniejszym kursem podstawowym na świecie. Od tego kursu zaczyna swoją przygodę większość płetwonurków. Program tego kursu został stworzony w taki sposób, by każdy po jego ukończeniu panował nad swoim sprzętem i w bezpieczny sposób mógł nurkować na wodach otwartych. Wiedza podczas zajęć jest podana w lekki i przystępny sposób a zajęcia na basenie zaczynamy na płytkiej stronie basenu tak aby w bezstresowy sposób przyzwyczaić studenta do nowego środowiska. Po ukończeniu kursu wydajemy certyfikat który upoważnia do samodzielnego nurkowania (z partnerem) do głębokości 18m.

Wymagania:

 1. Wiek – kurs można zacząć od 15 roku życia. Jeśli student jest młodszy to od 10 lat można zapisać się na Junior OWD (Junior Open Water Diver) bądź na któryś z programów dla dzieci: Bubblemaker, Seal Team.
 2. Umiejętności – należy wykazać się podstawową umiejętnością pływania (nie trzeba być wytrawnym pływakiem). Sprzęt który używamy pływa za nas musimy tylko umieć go obsługiwać.
 3. Zdrowie – Zapisując się na kurs trzeba być ogólnie zdrowym. Na pierwszych zajęciach omawiamy schorzenia, które mogą uniemożliwiać nurkowanie.

 

Na kurs OWD (Open Water Diver) składają się następujące moduły:

 1. Pięć modułów teoretycznych prowadzonych w formie wykładu (Podczas zajęć korzystamy z podręcznika i materiałów  video) około 10h. Po pięciu modułach piszemy egzamin zaliczeniowy, pisemny w formie testu wyboru.
 2. Pięć nurkowań na basenie w kompletnym sprzęcie typu SCUBA (Na czas trwania kursu zapewniamy kompletne wyposażenie). Podczas tych zajęć uczymy się krok po kroku wykonywać poszczególne ćwiczenia które zaliczamy podczas zajęć na wodach otwartych. (5 spotkań w sumie 5h na basenie)
 3. Cztery nurkowania na wodach otwartych. Podczas tych zajęć demonstrujemy umiejętności które ćwiczyliśmy na zajęciach basenowych. Podczas tych zajęć kładziemy nacisk no to aby kursant jak najwięcej pływał a jak najmniej klęczał na platformie. Pierwsze nurkowania na wodach otwartych odbywają się zawsze w stosunku 1:1 z Instruktorem lub Divemasterem. Dzięki temu w maksymalnie bezstresowy sposób zaczynamy naszą przygodę z nurkowaniem.

 

Po ukończeniu kursu OWD (Open Water Diwer) otrzeymasz uprawnienia:

 1. Do samodzielnego nurkowania do głębokości 18m z partnerem o co najmniej takich samych uprawnieniach jak sam posiadasz. Podczas tych nurkowań nie musisz być pod opieką ani Instruktora ani Divemastera (wyjątkiem są regulacje danego kraju). Możesz bez przeszkód korzystać z wszelkich działalności związanych z nurkowaniem (wypożyczanie sprzętu, ładowanie butli, uczestniczenie w zorganizowanych nurkowaniach, korzystanie z baz nurkowych itp:)
 2. Do rozwijania swoich umiejętności nurkowych. Możesz mając uprawnienia OWD (Open Water Diver) zapisać się na kolejny kurs AOWD (Advanced Open Water Diver)
 3. Mając OWD można także rozpocząć kursy specjalistyczne tzw. (Specjalizacje)

 

Co muszę zrobić aby zapisać się na kurs podstawowy OWD (Open Water Diver)

 1. Podjąć decyzję że chcę zacząć się bawić w nurkowanie !!!
 2. Zadzwonić do instruktora Jakub Koncytowicz tel: 510058200 i zapisać się.
 3. Pojawić się na zajęciach w siedzibie firmy SCUBA ul. Przemysłowa 10 Katowice

CENNIK SZKOLEŃ

Loading...