Najbliższe wyjazdy

Dahab 8-15.10.2022 r.

Po kilku latach powracamy w kultowe miejsce dla nurków – Dahab. Jest to nadmorska miejscowość turystyczna na wybrzeżu Zatoki Akaba, na półwyspie Synaj w Egipcie. Dahab to przede wszystkim raj dla miłośników raf, które ciągną się w zasadzie przez całą długość wybrzeża. Do najbardziej popularnych miejsc nurkowych, które z pewnością odwiedzimy w tym roku można zaliczyć m.in.:

 • Blue Hole – szerokie na ok. 50 m zagłębienie osiągające głębokość 100 m z wyjściem na otwarte morze tzw. arch
 • Canyon – miejsce dla miłośników nurkowań jaskiniowych.
  Kanion zaczyna się na głębokości 15 m małym sklepieniem pełnym szklanych rybek, kończy na 53 m. Jego ściany dochodzące do 10 m wysokości zbiegają się u góry, zamykając go niemal w całej długości, pozostawiając nurkom tylko kilka okien do wypłynięcia.
 • The Bells – przepiękna ściana, na północ od Blue Hole, z mnóstwem przewisów i jaskiń pełnych barwnych miękkich korali. Wejście przez wąską szczelinę w rafie z możliwością opuszczenia się krótkim kominem do 30 m.
 • The Caves – dwie duże groty pod wybrzeżem, dookoła trochę korali. Obok nich mała i długa na ok. 10 m jaskinia. W okolicy mniejsze koralowe ściany.
 • Islands – najpiękniejsze miejsce, jeśli chodzi o korale. Dwie podmorskie wysepki a wokół nich istny koralowy ogród, z przejściami jak w labiryncie. Spokojniejsza laguna zamieszkiwana przez stado młodych barakud.
 • Gabr El Bint – jedno z najpiękniejszych miejsc wokół Dahab. Ciekawa ściana wybiegająca do morza, oddzielona koralowym ogrodem od piaszczystej laguny. Każdy centymetr porośnięty koralami – wachlarze gorgonii oraz głębiej tarasy czarnych korali. Dużo ryb, strzępieli i żółwi.

ZAKWATEROWANIE – HOTEL HAPPY LIFE VILLAGE****

Hotel położony ok. 10 min jazdy od Dahab. Posiada prywatną, piaszczystą plażę z pomostem prowadzącym do morza. Przy hotelu znajduje się rafa koralowa.

Obiekt posiada 3 duże baseny, 3 zjeżdżalnie, 2 restauracje, 4 bary, kafejka z shishą, dyskoteka, sklepy z pamiątkami, bankomat, bezpłatne, limitowane Wi-Fi w lobby w określonych godzinach

Pokoje o powierzchni ok. 45 m2 są wyposażone w klimatyzację, łazienkę z wanną i WC, TV-SAT, telefon, sejf małą lodówkę, balkon lub taras.

KOSZTY WYJAZDU:

7 noclegów w hotelu**** z wyżywieniem HB (śniadania + obiadokolacje) + przelot Katowice – Sharm El Sheikh – Katowice – 3400 PLN (cena może ulec zmianie w zależności od daty rezerwacji)

Cena zawiera również transfer z/na lotnisko Sharm El Sheikh – Dahab – Sharm El Sheikh

Nurkowanie:

 • Pakiet Dive Dahab 210 EUR – 10 nurkowań z brzegu + 1 nurkowanie nocne na rafie Lighthouse lub
 • Pakiet Best of Dahab 240 EUR – 8 nurkowań z brzegu + 2 nurkowania z łodzi na rafie Gabr El Bint lub
 • Pakiet Best of Dahab Plus 255 EUR – 8 nurkowań z brzegu + 2 nurkowania z łodzi na rafie Gabr El Bint + 1 nurkowanie nocne na rafie Lighthouse

Pakiet obejmuje nurkowanie z przewodnikiem, butlę 12 L z powietrzem lub nitroxem 32, pas i balast, transport z/do hotelu (dodatkowo płatny)

Dodatkowe koszty wyjazdu:

 • pozostały sprzęt nurkowy – istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu w bazie SCUBA Katowice lub na miejscu
 • dodatkowe opłaty za nurkowanie – Blue Hole 10 EUR, South 2 EUR
 • transfery z bazy do hotelu 5 EUR/samochód/dzień
 • ubezpieczenie nurkowe

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: Kuba +48 510 058 200

Loading...